واشنگتن از طریق عربستان ما را از ‘معامله قرن’ مطلع کرده بود

۲۲ دی ۱۳۹۶ ابوریحان

‘احمد المجدلانی’عضو کمیته اجرایی سازمان آزادی بخش فلسطین (ساف)در به همراهره طرح دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا معروف به «معامله قرن» در مورد فلسطین گفت: آمریکا این طرح را به عربستان ارایه کرده و ریاض نیز مقامات فلسطین را از آن مطلع کرده بود.

به گزارش گروه بین الملل مجمع ابوریحان، وی در گفت و گو به همراه این شبکه گفت: وجود این معامله دربه همراهره فلسطین صحت دارد و آمریکا از طریق عربستان این طرح را به مقامات فلسطینی پیشنهاد داده هست.
وی در خصوص موضع عربستان در قبه همراهل این معامله گفت که این کشور هنوز موضع خود در این خصوص را اعلام نکرده و این مسئله را به مقامات فلسطینی واگذار کرده هست.
وی دربه همراهره تصمیم اخیر «دونالد ترامپ»، رئیس جمهوری آمریکا در مورد قدس تصریح کرد: این تصمیم، مقدمه‌ای برای پایان دادن به آرمان فلسطین و تشکیل کشوری به همین نام و نیز تشکیل ائتلافی میان اعراب و اسرائیل ضد ایران هست.
این عضو سازمان آزادیبخش تاکید کرد که واشنگتن در روند صلح فلسطین و اسرائیل، میانجی بی‌طرفی نبوده هست.
وی افزود: از کشور‌های عربی خوهسته‌ایم روابط خود را به همراه کشور‌هایی که قدس را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت می‌شناسند از جمله آمریکا، قطع کنند.
المجدلانی گفت: اگر این اقدام شکل نگیرد کشور‌هایی زیادی قدس را به عنوان پایتخت رژیم اسرائیل به رسمیت خواهند شناخت.
ترامپ ۱۵ آذر امسال شهر قدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی اعلام کرد و خوهستار انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس شد.
رسانه‌ها گزارش دادند که سلمان بن عبدالعزیز پادشاه سعودی به محمود عبه همراهس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین به منظور پذیرش محور‌ها و اصول ‘معامله قرن’ فشار وارد کرده هست.
میدل ایست آی انگلیس در گزارشی نوشت «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان طی دیدار اخیر خود به همراه «محمود عبه همراهس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در «ریاض» از وی خوهسته از «طرح صلح» تحت نظارت آمریکا موسوم به «معامله بزرگ قرن» حمایت کند.
بن سلمان از محمود عبه همراهس خوهست که «مایک پنس» معاون رئیس جمهوری آمریکا که قصد داشت از منطقه دیدار کند، هستقبه همراهل به عمل آورد، اما تشکیلات خودگردان هفته گذشته از او هستقبه همراهل نکرد.

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم