هر آنچه به همراهید دربه همراهره پروتز سینه بدانید دانلود كتاب آموزش

۲۲ اسفند ۱۳۹۶ ابوریحان


پروتز سینه‌ دارای انواع و جنس‌های مختلفی هست. زنان به طور طبیعی دارای سایز و شکل سینه‌ی متفاوت هستند. سالانه هزاران نفر از زنان برای اولین به همراهر تحت جراحی پروتز سینه‌ قرار می‌گیرند و عده‌ای نیز پروتز سینه‌ مصنوعی تهیه می‌کنند. بسیاری از زنان نگران ظاهر بدن خود پس از از دست دادن همه یا بخشی از سینه هستند.

برخی از زنان ممکن هست احساس کنند که به همراه هستفاده از [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر هست. ] شکل طبیعی بدن خود را از دست می‌دهند و این موضوع برای آنان بسیار ترسناک و ناراحت‌کننده هست. هر چند واکنش‌های این چنینی نسبت به پروتز سینه بسیار طبیعی هست. معمولاً به همراه گذشت زمان فرد احساس راحتی بیشتری به همراه تغییرات صورت گرفته در بدن خود پیدا خواهد کرد.

برخی از زنان به همراه پروتز سینه‌ ی خارجی خود بسیار راحت هستند و از شکل پستان مصنوعی خود بسیار خرسندند. زنانی که از کوچکی سینه خود رنج می‌برند نیز می‌توانند به همراه کمک این پروتزهای راحت مشکل خود را حل کنند. هر چند پروتز خارجی همانند یک عضو اضافی ممکن هست برای برخی زنان ایجاد مزاحمت کند و در نوع لبه همراهس پوشیدن آن‌ها محدودیت به وجود آورد.
گاهی اوقات پروتز خارجی منجر به تعریق و احساس گرما در فرد و حتی حساسیت پوستی می‌شود. برخی از زنان نیز به همراه این اندام مصنوعی خود در طول فعالیت بدنی و ورزش مشکلاتی دارند. بسیاری از زنان همیشه نگران افتادن و جدا شدن پروتز سینه‌ خود در میان جمع هستند. پروتزهای خارجی سینه علی رغم مشکلاتی که ممکن هست داشته به همراهشند می‌توانند بدون قرار دادن فرد در معرض عوارض احتمالی جراحی سینه نیاز فرد را تأمین کنند. در واقع همین پروتزهای مصنوعی سریع‌ترین راه برای پر کردن فضای خالی پستان فرد هستند.

پروتز سینه چیست؟
[مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر هست. ] دارای انواع و جنس‌های مختلفی هست. افراد می‌توانند نوعی را برای خود انتخاب کنند که به همراه آن احساس راحتی بیشتری دارند. یک پروتز خوب به همراهید علاوه بر حس راحتی، ظاهر زیبه همراهیی به سینه‌های فرد بخشد و همچنین دارای کیفیت و طول عمر مناسب به همراهشد. پروتز سینه می‌تواند به بهبود تعادل روحی و وضعیت جسمی فرد پس از جراحی برداشتن سینه کمک کند.

به طور کلی پروتز سینه به دو دسته کلی تقسیم می‌شود، انواع داخلی که در جراحی‌های کاشت سینه به منظور ترمیم یا حجیم کردن سینه هستفاده می‌شود و پروتز سینه خارجی که به شکل سینه‌ی مصنوعی در زیر لبه همراهس به تقلید از شکل پستان قرار می‌گیرد. پروتز سینه خارجی در زیر لبه همراهس می‌تواند همانند یک پستان واقعی ظاهر شود. طیف گسترده‌ای از انواع پروتز سینه خارجی موجود هست. برخی از آن‌ها دارای بند نگه‌دارنده هستند و برخی به پوست از طریق چسب مخصوص یا آهن‌ربه همراه متصل می‌شوند.
هر نوع پروتز سینه نیاز به مراقبت‌های ویژه خود دارد. اگر می‌خواهید پروتز سینه شما بیشترین طول عمر ممکن را داشته به همراهشد، به همراهید نکات مراقبت از آن را به درستی و دقیق انجام دهید. برخی پروتزهای خارجی سیلیکونی نیاز به شستن روزانه به همراه آب گرم و صابون دارند که پس از هر به همراهر شست‌وشو به همراهید به همراه حوله کاملاً خشک شوند. برخی پروتزها دارای مواد پاک‌کننده مخصوص به خود برای شست‌وشو هستند. در صورت عدم هستفاده از پروتز مصنوعی پستان به همراهید آن را درون جعبه مخصوص خود نگه‌داری کرد. به همراهید پروتز پستان را از مواجهه به همراه اشیاء تیز که به همراهعث نشت مواد درون آن خواهد شد، دور نگه داشت.

انواع پروتز سینه و وجه تمایز آنها به همراه هم
پروتز در انواع اشکال، اندازه‌ و رنگ‌‌های متفاوت پوست موجود هست. پروتزها از موادی ساخته شده‌اند که در حرکت، وزن و احساس به یک پستان طبیعی بسیار شبیه هستند. نکته حائز اهمیت در انتخاب پروتز سینه این هست که آن را مناسب شیوه زندگی خود برگزینید.

انواع پروتز سینه:

پروتز کامل یا هستاندارد سینه
این پروتز در افرادی که سینه‌های خود را به طور کامل برداشته‌اند، کاربرد دارد. این پروتزها بر روی دیواره‌ی قفسه‌سینه قرار می‌گیرند. در صورتی که فرد هر دو سینه خود را از دست داده به همراهشد، می‌تواند به راحتی هر نوع و شکلی از پروتز سینه را انتخاب کند. ولی در مواردی که فقط به یک پروتز سینه کامل نیاز دارد، انتخاب پروتز مشابه و در سایز پستان دیگر خود کمی مشکل می‌شود.

پروتز ناکامل سینه
یک پروتز جزئی هست و در زنانی که بخشی از پستان خود را از دست داده‌اند، هستفاده می‌شود. این پروتز درون سینه‌بند فرد قرار می‌گیرد و آن قسمت خالی سینه را پر می‌کند. این پروتزها نیز همانند اکثر پروتزهای کامل پستان از مواد سیلیکونی ساخته می‌شود.

پروتز شل سینه
این یک نوع پروتز معمولاً در زنانی که دارای سینه‌هایی به همراه اندازه و سایز متفاوت هستند کاربرد دارد و مورد هستفاده قرار می‌گیرد. این پروتز از جنس ژل سیلیکون و دارای پوسته‌ی نرمی هست که به سینه کوچک‌تر متناسب به همراه سینه بزرگ‌تر حالت می‌دهد و آن دو را به همراه هم منطبق می‌کند. همچنین این نوع پروتز می‌تواند در زنانی که عمل جراحی به همراهزسازی پستان نامؤفق داشتند و نتوانسته‌اند پس از جراحی به سینه‌های متقارنی دست یابند، بسیار مفید به همراهشد.

پروتز میله‌ای سینه
این پروتز نوع دیگری از پروتزهای سینه هست که دارای یک میله‌ی حمایتی هست و به صورت مستقیم روی پوست و بدن قرار می‌گیرد. پروتز دارای میله در مواقعی که فرد قصد فعالیت بدنی بیشتر دارد و می‌خواهد از سوتین‌های آزادتر و بدون بند هستفاده کند، کاربرد دارد. برخی از آن‌ها دارای سطح چسبنده جدا شونده‌ای هستند که در صورت لزوم و در مواقع نیاز وصل یا جدا خواهد شد.

فرم پروتز سینه:

پروتز متقارن سینه
پروتز سینه فرم متقارن معمولاً به شکل بیضی یا مثلثی هست که می‌تواند در هر دو سمت چپ یا رهست هستفاده شود.

پروتز قطره اشکی سینه
پروتز قطره اشکی اغلب برای زنانی که می‌خواهند قسمت پایینی سینه خود را پر کنند، مناسب‌تر هست و همچنین می‌تواند در سمت رهست یا چپ هستفاده شود.

پروتز نامتقارن سینه
به طور کلی این نوع پروتز تر برای زنانی که عمل جراحی گسترده‌تر داشته‌اند و به همراهفت عضله‌ای آن‌ها تا زیر به همراهزو یا به همراهلای قفسه‌سینه برداشته شده ، مناسب‌تر هست. این پروتزها به طور خاص برای سمت چپ یا رهست طراحی شده‌اند.

وزن پروتز سینه
پروتز سیلیکونی در وزن‌های مختلف ساخته می‌شود. مناسب‌ترین وزن [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر هست. ] را می‌توان به همراه توجه به سنگینی پستان طبیعی خود انتخاب کرد. البته در مواردی که هر دو سینه برداشته شده هست، انتخاب وزن کمی آسان‌تر خواهد بود. وزن مناسب یک پروتز کامل ممکن هست به شما احساس متعادل‌تری به همراه توجه به وزن پستان دیگر دهد. به همراه این حال، اگر نیاز به یک پروتز بزرگ دارید بهتر هست از انواع سبک‌تر آن انتخاب کنید، زیرا هستفاده از آن‌ها راحت‌تر هست.

مواد پروتز سینه
امروز بیشتر پروتزهای سینه از سیلیکون که یک ماده ژل مانند و نرم هست، ساخته می‌شوند. یک پروتز سیلیکونی می‌تواند ظاهری واقعی‌تر و احساسی طبیعی‌تر در فرد ایجاد کند. بسیاری از زنان پروتز جنس سیلیکونی را به دلیل احساس طبیعی آن برای شریک جنسی حین رابطه‌ی جنسی انتخاب می‌کنند. دو نوع پروتز سینه سیلیکونی موجود هست که عبه همراهرتند از:

نامتقارن: فقط برای سمت چپ و یا تنها برای سمت رهست طراحی شده هست.

متقارن یا گلابی شکل: این نوع در هر دو طرف قابل هستفاده هست و می‌تواند فضای خالی سینه را به راحتی پر کند.

پروتز سینه سیلیکون ممکن هست در مقایسه به همراه مدل‌های فومی به ویژه برای زنانی به همراه سینه‌های بزرگ، سنگین‌تر به نظر برسد. این پروتز به همراه وجود سنگین بودن به همراه تعادل وزن به هستوار ماندن شانه‌ها در حمایت از آن کمک می‌کند. این جنس پروتز برای ۲ الی ۵ سال عمر خواهد کرد، به شرطی که تحت آسیب ناشی از آب نمک، کلر و آب داغ قرار نگیرد. زیرا در این شرایط پوسته‌ی خارجی آن تخریب خواهد شد. انواع پروتز سیلیکونی قابلیت شست‌وشوی دستی دارند. البته انواع دیگری از پروتزها مانند فوم مصنوعی نیز در دسترس هستند. پروتز سینه فوم سبک‌تر و خنک‌تر هست. پروتز جنس فوم برای افراد فعال یا زنانی که در محیطی به همراه آب و هوای گرم زندگی می‌کنند، مناسب‌تر خواهد بود. پروتز مخصوص شنا از جنس مقاومی ساخته شده هست تا در مقابل آب نمک یا کلر آسیب نبیند.

رنگ پروتز سینه
هر چند که امکان رسیدن به رنگ دقیق پوست کمی مشکل هست اما تولیدکنندگان پروتز، آن‌ها را در انواع رنگ‌های پوست ساخته‌اند تا هستفاده کنندگان بتوانند به همراه رضایت بیشتری پروتز مصنوعی خود را انتخاب کنند. داشتن یک پروتز نزدیک به رنگ پوست می‌تواند به احساس راحتی و اعتماد به نفس بیشتر فرد کمک کند. حتی برخی از شرکت‌ها برای جلب رضایت به صورت سفارشی رنگ پروتز مورد نظر مشتری را تولید می‌کنند. برخی از زنان نیز به همراه خرید یک پوشش برای پروتز سینه، رنگ آن را به پوست خود نزدیک‌تر می‌کنند.

پوشش‌ها و قاب‌های پروتز سینه
برخی پوشش‌ها برای حمایت بیشتر از این عضو مصنوعی ساخته می‌شوند. ممکن هست هستفاده از برخی از پشتوانه‌های طراحی شده مانند پارچه یا یک پانل نرم ژله‌ای به همراه پروتز در ایفای این نقش مؤثرتر به همراهشند. در واقع این پوشش هست که می‌تواند ناهمواری موجود در قفسه‌سینه را جبران کند و به همراهعث قرارگیری متناسب پروتز بر روی سینه شود. از دیگر مزایای پوشش پروتز سینه جلوگیری از صدایی هست که هنگام گیر افتادن هوا در پشت پروتز ایجاد می‌شود. پوشش مناسب می‌تواند از ایجاد راش و حساسیت نسبت به پروتز بر روی پوست ناحیه‌ی قفسه‌سینه جلوگیری کند. برخی پروتزها دارای پوشش هستند و برخی به همراهید جداگانه سفارش داده شوند.

پروتز نوک سینه
نوک سینه‌های مصنوعی نیز از سیلیکون نرم ساخته شده‌اند که می‌توانند در یک پستان به همراهزسازی شده یا یک فرم پستان دارای نوک صاف یا فرو رفته هستفاده شوند. آنها در اندازه‌های مختلف و رنگ‌های متنوع پوست در دسترس هستند. اما برخی تولید‌کنندگان به صورت سفارشی، رنگ مورد نظر فرد را مطابق به همراه نوک سینه‌ی دیگر تولید می‌کنند.

لبه همراهس‌های ویژه متناسب به همراه یک پروتز
لبه همراهس زیر زنانه مناسب به همراه یک جیب برای نگهداری پروتز طراحی شده هست. جیب‌های دوخته شده به پستان بند یا لبه همراهس نیز می‌تواند برای جاگذاری پروتز سینه هستفاده شود. در صورت خرید پروتز سینه سفارشی دیگر نیازی به خرید جداگانه لبه همراهس یا بند ویژه نیست. مایوهای مخصوصی نیز برای نگهداری پروتز در محل در زمان شنا تولید شده‌اند.

موارد کاربردی پروتز سینه
[مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر هست. ] داخلی یا خارجی می‌تواند در افرادی که به دلیل داشتن سرطان یا مشکلات پستان مجبور به برداشت بخشی یا تمام قسمت‌های سینه‌ی خود شده‌ا و این عضو زیبه همراهی خود را از دست داده‌اند، به منظور پر کردن جای خالی سینه هستفاده شود. البته برخی از زنان نیز به طور مادرزادی فاقد یک سینه هستند یا سینه‌های نامتقارن و به همراه شکل غیر طبیعی دارند که می‌توانند به همراه پروتز سینه بسیاری از مشکلات ظاهری خود را برطرف کنند. پروتز سینه همچنین در افراد دارای سینه‌های بسیار کوچک کاربرد دارد. این افراد می‌توانند به همراه هستفاده از پروتز مصنوعی یا روش پر هزینه‌تر آن یعنی جراحی پروتز سینه به فرم ایده‌آل پستان خود برسند. تغییر شکل و کاهش حجم پستان پس از زایمان و دوران شیردهی را نیز می‌توان به همراه جراحی پروتز سینه اصلاح کرد. انتخاب نوع پروتز داخلی یا خارجی تا حد زیادی بستگی به میزان مشکلات سینه فرد، انتظارات او از پروتز سینه و تشخیص و صلاح دید جراح پلهستیک دارد.

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم