نحوه عکس گرفتن از زیورآلات

۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ابوریحان

چگونه از زیورآلات و جواهرات عکس بگیریم ؟

عکس گرفتن از جواهرات و زیورآلات یکی از چالش ها در هنر عکاسی هست به این دلیل که زیورآلات معمولا دارای سایزی کوچک و ظریف هستند و عکس گرفتن از آنها نیاز مهارت و چیره گی خاصی دارد. زمینه روشن، نور، چگونگی نشان داده شدن جواهرات در عکس و سایر عوامل به همراهیستی توسط عکاس مد نظر نظر قرار گیرند تا عکسی کاملا واقعی و جذاب را به نمایش بگذارند تا مشتری ها را برای خرید به سوق آورد. فرقی نمیکند دوربینی که در دست دارید تمام اتوماتیک به همراهشد و یا از نوع معمولی که برای عکس گرفتن مجاب به تنظیم دیافراگم (لنز) دوربین برای فواصل و شرایط نور مختلف به همراهشید. در هر حال میتوانید به همراه لحاظ کردن شرایط موجود و دقت در موقع عکسبرداری، عکسی خوب و مناسب بگیرید.وبسایت زیورآلات و بدلیجات لوکس گلامور در این مقاله قصد دارد نکاتی را بمنظور بهتر عکاسی کردن بشما عزیزان بیاموزد.نکاتی که به همراهیستی از نحوه عکس گرفتن از زیورآلات بدانیم:

  1. انتخاب پس زمینه: یک صفحه کاغذی سفید عریض، گزینه ای ایده آل برای عکس گرفتن از زیورآلات هست، مخصوصا برای عکاسان تازه کار. این نکته را در نظر بگیرید که به همراه ماهر شدن در عکاسی از جواهرات، میتوانید از کاغذهای رنگی مختلف به همراه نوشته های متنی زیبه همراه برای عکاسی هستفاده کنید و گرافیک و طرح های رنگی خاصی را ایجاد کنید. پس زمینه عکس به همراهیستی بدون منحرف کردن چشمان بیننده از کیفیت و مرغوبیت جواهر آن را جذاب و زیبه همراه جلوه دهد.
  2. گرفتن عکس در نور طبیعی: صبح زود و عصر نزدیک غروب بهترین زمان برای گرفتن عکس از جواهرات هست. اگر قرار هست در زمان های نامعین طول روز عکس تهیه کنید یک لایت به همراهکس تهیه کنید که از هر گوشه آن نور می تابد. در بهترین حالت سایه ای در پشت قطعات جواهر ایجاد می شود که به به همراهعث برجسته نمایش داده شدن قطعات می شود.
  3. انعکاس نور قوی توسط به همراهزتابند ها: هستفاده از مقوای بزرگ که به دور لایت به همراهکس پیچیده می شود به همراهعث جذب نور اضافی شده و از انعکاس بیش از اندازه نور بر روی جواهرات جلوگیری میکند. اگر لازم به همراهشد از فلش دوربین خود هستفاده کنید، بر روی چراغ فلش یک الیاف نازک قرار دهید تا مانع تابش مستقیم نور به قطعه جواهر شود. پوشیدن پیراهن سفید دراتاق عکاسی حین عکاسی کمک میکند تا نور ساطع شده از فلش دوربین به صورت یکنواخت بر روی قطعه جواهر توزیع شود.
  4. جزئیات جواهرات را در حین عکاسی نمایش دهید. هستفاده از دوربین در حالت های بزرگ نمایی، به شما این امکان را می دهد که جزئیات را بزرگ نمایی کنید. از زوایای مختلف عکس بگیرید و برجستگی و درون و ظاهر جواهر را به درستی به نمایش بگذارید.
  5. نشان دهید جواهرات در حین پوشیدن (در روی بدن) چگونه دیده می شوند. قطعه زوم شده و آویزان از گردن یا زیورآلات درخشانی که از گوش آویزان هست برای بیننده بسیار جالب بوده و کمک میکند تا به درستی سایز قطعه را حدس بزند.
  6. به انعکاسی که زیورآلات از خود دارند توجه کنید. جواهرات بسیار درخشان و جذاب هستند و هر آنچه در محیط پیرامون به همراهشد را انعکاس می دهند. حتی ممکن هست زیورآلات چیزهایی را که شما نمیخواهید در اتاق عکاسی انعکاس دهند را منعکس می کنند مانند (لامپ و پرده پنجره ها). برای اینکه از این گونه مشکلات به دور به همراهشید بهتر هست تجهیزات عکاسی خود را از پنجره و اشیایی امثال آن دور نگه دارید تا هنگام زوم کردن انعکاسی از اشیاء پیرامون در عکس نمایان نشود.

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم