مسئله اصلی ما به همراهور نداشتن به ارزش‌های انقلاب هست/ پرداختن به شهدا ما را در زندگی جلو خواهد برد

۲۲ اسفند ۱۳۹۶ ابوریحان

به گزارش خبرنگار دانشگاه مجمع ابوریحان، مجید سرسنگی معاون فرهنگی دانشگاه تهران در مراسم تجلیل از خانواده‌های شهدا دانشگاه تهران گفت: دانشگاه تهران هر چند بزرگ‌ترین دانشگاه کشور هست، اما اگر  از دانشگاه تهران فقط به عنوان  یکی از مراکز علمی یاد کنیم جفا کرده ایم.

وی ادامه داد: دانشگاه تهران بخشی از میراث فرهنگی و یکی از سنگر‌های ارزنده نیرو‌های مسلمان در برابر کفر بوده هست.

معاون فرهنگی دانشگاه تهران اظهار داشت:این دانشگاه قبل از انقلاب هم مرکز مبه همراهرزه به همراه کفار بوده و در حال حاضر نقش بزرگی در سازندگی کشور دارد.

سرسنگی افزود: به هر حال دانشگاه تهران یک مرکز بزرگ علمی و یکی از نشانه‌های انقلاب هست.

وی بیان کرد:ما در دانشگاه تهران ۳۵۹ شهید اعم از ۲۲ کارمند،۵ هیئت علمی و مابقی دانشجو تقدیم این انقلاب کرده هست.

معاون فرهنگی دانشگاه تهران گفت:ما در این مراسم بنا داریم به مناسبت روز شهدا و آستانه سالروز فرمان تاریخی امام (ره) مبنی بر تاسیس بنیاد شهید تجلیل و تقدیر می‌کنیم از خانواده این شهدا این دانشگاه که همیشه ما یاد این عزیزان هستیم.

سرسنگی گفت:ما اعتقاد داریم پرداختن به شهدا چه به لحاظ فرهنگی و … ما را در زندگی جلو و پیش خواهد داد، امروز اگر نسل جوان ما به همراه چالش‌هایی روبرو هست به دلیل این هست که ما دچار یک سردرگمی فرهنگی بودیم.

وی افزود: امروز کشور ما در آستانه ۴۰ سالگی انقلاب هستیم و به همراهید بیش از پیش همیشه یاد و خاطره ات شهدا را زنده نگه داریم.

سرسنگی گفت: ما امروز در کشور هر چقدر مشکلات اقتصادی داریم، اما هنوز ما اعتقاد داریم مسئله اصلی ما به همراهور نداشتن به ارزش‌های انقلاب هست.

معاون فرهنگی دانشگاه تهران یادآورشد:ابن برنامه پیام روشنی برای نسل جوان هست که همچنان به همراهید یاد شهدا زنده نگه داشته شود.

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم