مدارک لازم جهت ثبت شرکت دانش بنیان

۲۵ بهمن ۱۳۹۶ ابوریحان

به موجب ماده ی ۲ آیین نامه ی تشخیص شرکت ها و موسسات دانش بنیان، شرکت دانش بنیان، شرکت یا موسسه خصوصی یا تعاونی هست که به منظور هم افزایی علم و ثروت، توسعه اقتصاد دانش محور، تحقق اهداف علمی و اقتصادی (شامل گسترش و کاربرد اختراع و نوآوری) و تجاری سازی نتایج تحقیق و توسعه (شامل طراحی و تولید کالا و خدمات) در حوزه فناوری های برتر و به همراه ارزش افزوده فراوان به ویژه در تولید نرم افزارهای مربوط تشکیل می شود.

شرکت های دانش بنیان به دو دسته تقسیم می شوند :
۱- شرکت هایی که فقط اعضای هیات علمی مالک آن هستند.
در صورتی که سهام دانشگاه کمتر از ۵۰ درصد به همراهشد ، شرکت دانش بنیان شرکتی خصوصی هست که به همراهید تابع قانون تجارت به همراهشد و در اداره ثبت شرکت ها ثبت شود.
۲- شرکت هایی که دانشگاه ها نیز در آن مالکیت دارند.
در صورتی که سهام دانشگاه ۵۰ درصد یا بیشتر به همراهشد ، شرکت دانش بنیان شرکتی دولتی هست.
شرکت های دانش بنیان به همراه هدف هم افزایی علم ، ثروت ، توسعه اقتصاد دانش محور و هستفاده بهینه از پتانسیل های دانشگاه ها و موسسات پژوهشی مورد تایید وزارت علوم تحقیقات ایجاد می گردند.از جمله سایر اهداف شرکت ها و موسسات دانش بنیان می توان به تحقق اهداف علمی کشور شامل گسترش و کاربرد اختراع و نوآوری، تجاری سازی نتایج تحقیق و توسعه شامل طراحی و تولید کالا و خدمات محصولات دانش بنیان به همراه ارزش افزوده فراوان نام برد.

مدارک لازم جهت ثبت شرکت دانش بنیان به قرار ذیل هست :
۱- رزومه شرکت
۲- کپی شناسنامه و کارت ملی اعضاء هیات مدیره شرکت
۳- کپی اساسنامه شرکت
۴- کپی آگهی روزنامه رسمی شرکت
۵- کپی اظهارنامه یا شرکتنامه شرکت دانش بنیان
۶- کپی مدارک تحصیلی اعضا و موسسین
۷- آخرین لیست بیمه شرکت و خلاصه وضعیت حقوق دستمزد و مزایا
۸- آخرین اظهارنامه مالیاتی ارسال شده به سازمان امور مالیاتی کشور
۹- مجوزهای شرکت ( مجوز تاسیس ، پروانه بهره برداری )

نکات مهم در ثبت شرکت دانش بنیان
– جهت ثبت شرکت دانش بنیان ، ابتدا به همراهید یک شرکت در اداره ثبت شرکت ها ثبت نمایید و سپس آن را به دانش بنیان تبدیل کنید.
– در هنگام ثبت ،هیچ تفاوتی بین شرکت ها وجود ندارد.ثبت شرکت همانند دیگر شرکت ها و موسسات خواهد بود.
– پس از ثبت شرکت، جهت دانش بنیان شدن می به همراهیست به سامانه http:// daneshbonyan.ir مراجعه نمایید.
– شرکت ها و موسساتی که شاخص های موجود در آیین نامه تشخیص صلاحیت شرکت ها و موسسات دانش بنیان را داشته به همراهشند و بعد از طی مراحل ارزیابی از طریق کارگروه ارزیابی و تشخیص شرکت ها و موسسات دانش بنیان و نظارت بر اجرا تایید گردند به صندوق نوآوری و شکوفایی معرفی می شوند تا طرح خود را به آن صندوق ارائه نمایند.
– بعد از دریافت نامه از طرف صندوق ، از طریق سایت صندوق نوآوری و شکوفایی، می به همراهیست نسبت به تکمیل پرسشنامه ها در بخش " خدمات صندوق به شرکت های دانش بنیان" اقدام نمایید.
nikregister.com

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم