قتل‌عام سعودی‌ها توسط نیروهای یمنی

۱۶ آذر ۱۳۹۶ ابوریحان

به گزارش گروه بین الملل مجمع ابوریحان، جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی امروز چهارشنبه مناطق مختلف صنعا پایتخت یمن را هدف حملات گسترده و شدید خود قرار دادند.

بر اساس این گزارش، جنگنده‌های سعودی ۶ به همراهر منزل علی عبدالله صالح رئیس‌جمهور سابق یمن را در منطقه الکُُمیم در جنوب صنعا هدف قرار دادند.

جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی همچنین یک به همراهر مقر کمیته دائمی حزب کنگره ملی در خیابه همراهن الجزائر، و دانشکده نظامی در شمال صنعا را هدف قرار دادند.

جنگنده‌های ائتلاف متجاوز همچنین ۱۱ به همراهر دو بخش حرض و میدی در هستان حجه را بمبه همراهران کردند.

یک منبع نظامی گفت که در پی حمله نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به مواضع مزدوران عبدربه منصور هادی رئیس‌جمهور فراری و مستعفی این کشور در جنوب منطقه مرزی میدی در هستان حجه، ده‌ها تن از آن‌ها کشته و یا زخمی شدند.

این منبع گفت که نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن، مراکز تجمع نظامیان سودانی و مزدوران منصور هادی را در شمال و جنوب منطقه مرزی میدی در هستان حجه به همراه ۵ فروند موشک زلزال ۱ و ده‌ها گلوله توپ هدف قرار دادند.

یک منبع نظامی گفت که نیروهای یمنی به همراه یک فروند موشک کاتیوشا مراکز تجمع مزدوران منصور هادی در الحزم مرکز هستان هستان الجوف را در هم کوبیدند که در پی این حمله موشکی شماری از مزدوران کشته و یا زخمی شدند.

همزمان به همراه این تحول شماری از مزدوران منصور هادی در پی حملات نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در تپه البیضاء و غرب پادگان السلان در بخش المصلوب واقع در هستان الجوف کشته و یا زخمی شدند.

در مقابل جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی ۱۲ به همراهر منطقه یختل در بخش ساحلی المخا در تعز را بمبه همراهران کردند.

طی ماه‌های گذشته، ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در پاسخ به ادامه تجاوز عربستان به این کشور، حملات خود به مواضع متجاوزان و مزدوران آن‌ها در جبهه‌های مختلف را تشدید کردند.

این در حالی هست که در ماه سپتامبر، مواضع متجاوزان در نجران، عسیر، و جیزان شاهد بیشترین عملیات ارتش و کمیته‌های مردمی یمن بودند که در پی آن خسارات سنگینی به ارتش سعودی و تجهیزات جنگی مختلف آن وارد شد.

در مقابل جنگند‌ه‌های ائتلاف متجاوز سعودی و مزدوران نیز هر روز مناطق مسکونی یمن و زیرساخت‌های این کشور را هدف حملات هوایی، زمینی و دریایی قرار می‌دهند.

عربستان سعودی ضمن ائتلاف به همراه برخی کشورهای عربی منطقه از ششم فروردین ۹۴ حملات گسترده علیه یمن را کلید زد تا از این طریق بتواند «عبدربه منصور هادی» رئیس‌جمهوری مستعفی و فراری یمن را به قدرت به همراهزگرداند که این حملات به‌جز ویرانی یمن و کشتار هزاران انسان بی‌گناه نتیجه‌ای برای رژیم سعودی نداشته هست.

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم