در صورت اجرایی شدن تصمیم ترامپ، انتفاضه دیگری به راه خواهد افتاد/ انتقال سفارت آمریکا به قدس آغاز توطئه تجزیه منطقه هست

۱۶ آذر ۱۳۹۶ ابوریحان

گروه‌‌های مختلف فلسطینی ضمن برگزاری تظاهرات گسترده در نوار غزه اعلام کردند در صورتی که تصمیم‌های دولت آمریکا علیه قدس اجرا شود ، انتفاضه دیگری شعله‌ور خواهد شد.

به گزارش گروه بین الملل مجمع ابوریحان،گروه‌های مختلف فلسطینی امروز (چهارشنبه) اعلام کردند تصمیم دولت دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا برای انتقال سفارت این کشور به قدس و نیز معرفی قدس به عنوان پایتخت اسرائیل، اشعالگری هست و حتما منجر به انتفاضه دیگری علیه رژیم صهیونیستی خواهد شد.

بر اساس گزارش وبگاه «قدس»، این اظهارات گروه‌های فلسطینی در خلال تظاهرات امروز آن‌ها در مرکز شهر غزه اعلام شد؛ گروه‌های مذکور خوهستار تحرک رسمی و مردمی عربی، اسلامی و جهانی شدند.

«صلاح البردویل» از اهضای ارشد حماس گفت: آنچه در حال اتفاق هست ضربه به مقدسات و سرزمین فلسطین هست، اگر ترامپ گمان می‌کند مقاومت از به شکست کشاندن این توطئه عاجز هست، متوهم هست و مقاومت، توطئه مذکور را مانند دفعات قبلی شکست خواهد داد.

«ابومجاهد» حرفگوی کمیته‌های مقاومت نیز اعلام کرد: به همراه تمام توان در مقابل انتقال سفارت آمریکا به قدس خواهیم ایستاد.

وی از فلسطینی‌ها در سرتاسر جهان خوهست در برابر سفارت‌های آمریکا دست به تجمع و تظاهرات بزنند؛ ابومجاهد افزود: انتقال سفارت آمریکا به قدس، آغاز توطئه تجزیه منطقه هست.

قوای سیاسی فلسطینی نیز امروز، فردا و پس‌فردا (چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه) را روزهای خشم اعلام کردند و خوهستار تظاهرات مردمی در برابر سفارت‌خانه‌ها و کنسولگری‌های آمریکا شدند.

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم