دانشجویان دانشگاه تهران در مناطق محروم شهر حضور میابند/ سفره افطار همزمان به همراه ماه رمضان برای محرومان

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ ابوریحان

علیرضا کیا عضو کانون مرکزی خدمت رسانی به محرومان بسیج دانشجویی دانشگاه تهران در گفتگو به همراه خبرنگار دانشگاه مجمع ابوریحان، در خصوص طرح حضور دانشجویان دانشگاه تهران در مناطق محروم گفت: در یک سال اخیر دانشجویان دانشگاه تهران به طور مداوم در یکی از مناطق حاشیه تهران که در منطقه ۱۹ واقع هست حضور پیدا کردند و هر هفته نیز برنامه‌های خاصی در این مناطق برای مردم منطقه ارایه می‌دهند.

وی افزود: برنامه دانشجویان در چند محور تغذیه (بسته بندی اقلام برای نیازمندان)، آموزش (درسی و کمک درسی) و هم چنین مهارت محوری هست و در کنار آن نیز آموزش‌های خاصی به کودکان برای یادگیری مهارت‌ها را داریم و محور سوم نیز مبه همراهحث مشاوره و روان شناسی هست که به ساکنان این منطقه ارایه می‌شود.

وی ادامه داد: براساس پژوهش‌هایی که توسط دانشجویان در این منطقه صورت گرفته مشکلات هستخراج شده و براساس آن برای مردم منطقه مشاوره‌های خصوصی ارایه می‌شود.

کیا یادآور شد: ما نیازمند این هستیم که در حاشیه شهر تهران فقرزدایی کنیم و اگر بخواهیم این طرح را ادامه دهیم نبه همراهید فقط اقدامات کوتاه مدت انجام دهیم بلکه به همراهید کار‌های فرهنگی موثر که از نظر علمی و دینی به جمع بندی رسیده به همراهشیم برای رفع مشکل ساکنان این مناطق انجام دهیم.

این دانشجوی دانشگاه تهران اضافه کرد: هستارت این فعالیت دانشجویان از دانشگاه تهران بوده و دانشجویان شهید بهشتی و سایر دانشجویان دانشگاه‌های دیگر پیگیر حضور در مناطق محروم تهران هستند.

وی یادآور شد: هفته اول ماه مبه همراهرک رمضان نیز سفره افطار برای نیازمندان این منطقه را خواهیم داشت.

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم